– „Bezpieczny i ekologiczny powrót do szkoły” w Strzelcach! 🚨

🟩„Bezpieczny powrót do szkoły” pod tym hasłem w piątek 8 września, odbył się piknik zorganizowany na terenie Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Strzelcach przez Powiat Kutnowski oraz Gmina Strzelce i Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych „Szansa.😊
🟨W wydarzeniu mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy gminy.
🟩Spotkanie miało na celu edukację i zabawę. Organizatorzy świadomie i odpowiedzialnie połączyli zabawę z edukacją, przyciągając dużą liczbę uczestników, zwłaszcza dzieci.
🟨Dzieci miały okazję wcielić się w strażaków i zwiedzić wnętrze wozów strażackich. Mogły także wziąć udział w strażackim torze przeszkód, poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zdobyć wiedzę na temat zachowań ratujących życie.
🟩Oprócz prelekcji służb można było również postrzelać z łuku pod czujnym okiem instruktora Marka Drabika.
🟨Cóż to by była za impreza, gdyby zabrakło popularnych wśród dzieci dmuchańców zjeżdżalni i boiska do gry w piłkę nożną. Były konkursy, bańki mydlane, taniec z kolorami oraz grill z pysznymi kiełbaskami, kaszanką i karkówką, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
🟩Każda z atrakcji była bezpłatna.😄
🟨Bazując na wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa przekazanej przez organizatorów, mamy pewność, że zagwarantuje to bezpieczny powrót do szkoły🥰

Back to top