Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– Folklorystyczne występy

Zespoły śpiewacze „Strzelce” i „Klonowianki” wzięły udział  w     I Biesiadzie z Kulturą, której organizatorem był Żychliński Dom Kultury. Głównymi założeniami i celami Przeglądu było pielęgnowanie tradycji biesiadnych i ludowych oraz integracja środowiska seniorów.

Grupy z naszej gminy: „Strzelce” (kier. Ewa Karbowska) i „Klonowianki” (kier. Tadeusz Sobczyk), działające pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach, wspaniale zaprezentowały się na żychlińskiej scenie, a ich repertuar spotkał się z gorącym przyjęciem licznie zgromadzonej publiczności.

Nasza folklorystyczna reprezentacja w ostatnim czasie swymi artystycznymi występami uświetniła także „Dzień wędkarza”, zorganizowany przez Koło PZW Metalurg Kutno oraz zebranie sprawozdawcze Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koła Miejsko-Powiatowego w Kutnie.

Back to top