– Strzelecki folklor w Łaniętach i Żychlinie

W dniu 10 listopada 2018 roku zespoły śpiewacze „Strzelce” (kier. Ewa Karbowska) i „Klonowianki” (kier. Tadeusz Sobczyk) z Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach zawitały do Łaniąt, gdzie uczestniczyły w Przeglądzie |”100 lat Niepodległej Polski”, którego organizatorem był Wójt Gminy i GOKiS Łanięta. Głównym zadaniem i celem Przeglądu było uczczenie 100 rocznicy Niepodległej Polski oraz zaprezentowanie dorobku zespołów śpiewaczych.

Już tydzień później przedstawiciele kulturalnej wizytówki naszej gminy z powodzeniem zaprezentowali się w Żychlińskim Domu Kultury, gdzie odbył się V Przegląd Artystycznego Ruchu Seniora, a ich udane występy spotkały się z gorącym przyjęciem licznie zgromadzonej na tej imprezie publiczności.