– ZUS dla Biznesu- Tarcza Antykryzysowa !

Szanowni Państwo,

ochrona zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu regulacji, które składają się na Tarczę Antykryzysową. Regulacje te weszły w życie 1 kwietnia br. Wśród rozwiązań, które mają zapobiegać skutkom epidemii koronawirusa w Polsce, jest wsparcie realizowane przez ZUS. Wsparcie jakie można otrzymać w ZUS to:

– zwolnienie małych firm, zgłaszających do 9 osób do ubezpieczeń społecznych, ze składek za marzec, kwiecień i maj 2020 r.,

– świadczenia postojowe dla osób, które wykonują umowy cywilnoprawne (mowy zlecenia, agencyjne, o dzieło),

– świadczenia postojowe dla samozatrudnionych,

– ulga w opłacaniu składek bez opłaty prolongacyjnej – odroczenie terminu płatności lub rozłożenie na raty należności z tytułu składek.

Przekazujemy Państwu najnowszy Newsletter ZUS dla Biznesu poświęcony tej tematyce. Dodatkowo zamieszczamy też pierwszy zestaw pytań i odpowiedzi nt. Tarczy Antykryzysowej, który ukazał się na stronie zus.pl w miniony piątek.

https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/tarcza-antykryzysowa-wsparcie-z-zus/2551371

Prosimy o rozpropagowanie informacji wśród zainteresowanych.

Z wyrazami szacunku

Michalina Figurska
Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji

Zakład Ubezpieczeń Społecznych
I Oddział w Łodzi
Wydział Organizacji i Analiz
Zamenhofa 2, 90-431 Łódź

Back to top