Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– Biliśmy rekord: Śpiewaliśmy hymn narodowy dla Niepodległej.

Symboliczna uroczystość zorganizowana przez Gminne Przedszkole w Strzelcach przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Strzelce o godz. 11:00. Goście mieli także okazję zobaczyć popisy najmłodszego pokolenia.
Sto lat temu, po 123 latach niewoli, wolna Rzeczpospolita znowu pojawiła się na mapach Europy. Ziściły się marzenia Polaków urodzonych i wychowanych pod zaborami. Naród polski mógł wreszcie sam stanowić o sobie oraz o przyszłości kolejnych pokoleń.

Udział w dzisiejszej uroczystości jest potwierdzeniem wielkiego szacunku i wdzięczności wobec Polaków, którzy walczyli o wolną, niepodległą Ojczyznę, w walce poświęcili to co najcenniejsze dla każdego człowieka – oddali swoje życie, z miłości do kraju i wiary w zwycięstwo. Dzięki tej ofierze złożonej przez nich mamy własne terytorium, godło, flagę, hymn, instytucje, urzędy, szkoły, w których posługujemy się językiem polskim.
Dziękujemy za przybycie!
Back to top