– Jubileusz Diamentowych i Złotych Godów w Gminie Strzelce‼️

🟨16 czerwca 2023 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Strzelce, spotkały się pary małżeńskie, które 50 i 60 lat temu ślubowały sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską.
Złote Gody i Diamentowe Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. którzy wspólnie z Jubilatami uczestniczyli w tej uroczystości.

🟨Diamentowe Gody obchodzili Państwo:
–Marian i Helena Starczewscy,
–Wincenty i Kazimiera Pawlikowscy.

🟨Złote Gody obchodzili Państwo:
🥇Franciszek i Teresa Kłopotowscy,
🥇Marian i Danuta Kłosik,
🥇Wiesław i Bożena Kruglak,
🥇Władysław i Anna Kubryn,
🥇Jerzy i Jadwiga Wiesner,
🥇Wojciech i Teresa Wypyszyńscy
🥇Wiesław i Grażyna Kałębasiak (nieobecni z powodu choroby)

🟨Tomasz Grabowski– Wójt Gminy Strzelce, wspólnie z Panią Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego wręczyli Jubilatom przyznane przez Prezydenta RP medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.
Ponad pół wieku temu przyrzekaliście sobie wzajemnie, że uczynicie wszystko, aby Wasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Przyrzeczenia dotrzymaliście, czego dowodem jest dzisiejsza uroczystość. Te wspólne przeżyte lata to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. To również wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związek małżeński.
– Nie sztuką jest pokochać, sztuką jest wytrwać. Jeśli zatem ktoś wytrwał ponad pół wieku w małżeństwie i nie uległ pokusie łatwych rozwiązać, dokonał wielkiej sztuki. Dziś, dziękując Wam za to, wyrażam swój podziw i uznanie.
Życzę Wam, Drodzy Państwo, długich i pogodnych lat życia. Życzę wszystkiego najlepszego w następnych latach. Idźcie przez życie z dobrocią w sercu, otoczeni ludźmi, których kochacie– mówił Tomasz Grabowski, Wójt Gminy Strzelce.

🟨Po wręczeniu medali🥇 i upominków🍫, był toast,🥂 tort🎂 1️⃣0️⃣0️⃣l lat odśpiewane dla Jubilatów, a także wspólne zdjęcia📷

Back to top