– Kochani, już 21 sierpnia w Strzelcach odbędą się Dożynki Gminne 🌾🍞 Serdecznie zapraszamy!!!

📣

Dożynki Gminne 2021 w Strzelcach

🟢

Wójt Gminy Strzelce zaprasza na Dożynki Gminne 2021, które odbędą się 21 sierpnia na terenie przy Urzędzie Gminy w Strzelcach. W programie przewidziano atrakcje dla każdego.- Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy, ale i osoby spoza gminy na Dożynki, czyli Święto Plonów. Jest to wielkie święto wszystkich rolników, które jest uwieńczeniem ich tegorocznej, ciężkiej pracy – mówi Tomasz Grabowski, Wójt Gminy Strzelce.

🟣

Dożynki w Gminie Strzelce rozpoczną się o godzinie 15.00 od mszy świętej, która odprawiona zostanie w kościele pw. św. Trójcy w Strzelcach. Po mszy korowód dożynkowy przejdzie na plac przy Urzędzie Gminy w Strzelcach, gdzie nastąpi dalszy ciąg uroczystości. W części obrzędowej nastąpi m.in. wręczenie chleba i wieńców, okolicznościowe przemówienia, a także występy lokalnych zespołów śpiewaczych: „Strzelce” i „Klonowianki”.

🟣

Po części obrzędowej nastąpi cześć artystyczna. W programie występ grupy tanecznej z Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcachwystęp Zespołu Pieśni i Tańca ziemi Kutnowskiejwystęp Mirosława Elimera – sobowtóra Freddiego Mercury (Queen)koncert zespołu disco polo – Menelaos koncert zespołu disco polo – Discoboysdyskoteka – DJ – do godziny 23.00

🟢

Wśród innych atrakcji przewidziano: prezentację potraw przez Stowarzyszenia i Koła Gospodyń Wiejskich, namiot promocyjny Starostwa Powiatowego w Kutnie z darmową watą cukrową i popcornem, prezentacja produktów innych firm, pokaz policyjny, prezentacja Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gm. Strzelce, atrakcje dla najmłodszych, gorący posiłek, bufet.

🟣

Dodatkowo dożynkom towarzyszyć będzie zbiórka krwi Motoserce 2021, którą przeprowadzi klub Motocyklowy „Boruta” MC Poland. Zbiórka zostanie przeprowadzona od godziny 9.00 do godziny 14.00, a podczas imprezy dożynkowej rozlosowane zostaną nagrody dla krwiodawców biorących udział w akcji Motoserce 2021.

Back to top