Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– Wirtualna Gazetka Szkolna w Szkole Podstawowej

Od 10 listopada 2019 roku w naszej szkole działa Wirtualna Gazetka Szkolna zainstalowana na ścianie korytarza. Jest to kolejny powiew nowoczesności  w Szkole Podstawowej w Strzelcach, która w nowatorski sposób przekazuje informacje pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom. Urządzenie to jest  w stanie z powodzeniem zastąpić lub wspomóc przekazywanie informacji z użyciem tradycyjnych tablic ogłoszeniowych, ulotek czy plakatów. Odtwarzacz multimedialny ze specjalnym oprogramowaniem pozwala na podawanie non stop najprzeróżniejszych wiadomości, zdjęć, filmów. W pamięci urządzenia wgrane są gotowe slajdy, np. zegar odmierzający czas do wakacji czy egzaminów, losowanie „szczęśliwego numerka”, fiszki językowe, przyrodnicze, przedmiotowe. Cała społeczność szkolna może śledzić pojawiające się  w gazetce informacje i relacje z niedawno zakończonych wydarzeń. Dzięki aplikacji można zamieszczać zdjęcia i filmiki bezpośrednio z urządzeń mobilnych, co zajmuje zaledwie kilkanaście sekund. W tworzenie gazetki chcemy zaangażować całą społeczność uczniowską. Dodajmy, że twórcą programu Wirtualna Gazetka Szkolna jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Rewers z Gdańska.

Sposób przekazywania wiadomości szkolnych spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy spore grono obserwujących podczas każdej przerwy.

Zespół redakcyjny:

Jolanta Piotrowicz-Albiniak

Kamila Grabowska

Back to top