Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– Dzień Rolnika 2017

W dniu 13 maja 2017 roku na terenie Centrum Techniki Rolniczej Agroma w Kutnie odbył się pierwszy powiatowy Dzień Rolnika, którego organizatorem była P.H. Agroma S.A. w Poznaniu, Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego oraz Powiat Kutnowski, a jego głównym celem było zwiększenie wiedzy i świadomości społeczeństwa o programach unijnych i potencjale lokalnego rolnictwa oraz integracja środowisk rolniczych Powiatu Kutnowskiego.

W bogatym programie imprezy były m.in. występy zespołów folklorystycznych i pokazy rękodzieła ludowego, prezentacje kulinarne Kół Gospodyń Wiejskich oraz ekspozycje związane z branżą rolniczą

Swoją obecność na powiatowym Dniu Rolnika zaznaczyli również przedstawiciele gminy Strzelce. Na scenie wystąpiły zespoły śpiewacze: „Strzelce” i „Klonowianki”, które w ostatnim czasie zaprezentowały się także podczas V Powiatowego Festiwalu Piosenki w Bedlnie.

Interesującą prezentację kulinarną w trakcie Dnia Rolnika zaprezentowało Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Muchnowie pod przewodnictwem Pani Prezes Aldony Gryglak. To prężnie działające stowarzyszenie na swym stoisku prezentowało domowej roboty ciasta, własnego wypieku chleb, masło i smalec, skosztować też można było pysznych faworków, rogalików oraz grzybków serwowanych na słodko.

Back to top