Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– Położenie

Obszar gminy znajduje się na Niżu Środkowoeuropejskim na terenie Nizin Środkowopolskich . Wschodnia część gminy znajduje się w mezoroginie Równiny Kutnowskiej, zachodnia część na terenie Wysoczyzny Kłodawskiej.
Gmina położona jest w powiecie kutnowskim ,wzdłuż północnej granicy województwa łódzkiego w makroregionie Środkowym przy drodze krajowej nr 60 relacji Kutno- Płock.
Graniczy z następującymi gminami: od północy z gminą Gostynin w Województwie Mazowieckim, od pół-wschodu z gminą Szczawin Kościelny, od wschodu z gminą Oporów, od południa z gminą Kutno, od zachodu z gminą Łanięta . Przez teren gminy, na kierunku północ – południe przebiega droga krajowa nr 60 relacji Płock – Kutno. Równolegle do drogi przebiega linia kolejowa relacji Płock – Kutno. Po przekątnej, z kierunku północno-zachodniego na południowy wschód przebiega lokalizacja autostrady A-1 ze skrzyżowaniem z drogą krajową w rejonie wsi Sójki.
Back to top