– Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

12 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Strzelcach odbył się XLII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej, którego głównym organizatorem był Zarząd Oddziału Gminnego    ZOSP RP w Strzelcach, Urząd Gminy Strzelce, szkoła podstawowa oraz ośrodek kultury.

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała Komisja w składzie: Marian Adamusiak – Prezes ZOGm ZOSP RP w Strzelcach, Grzegorz Pasiewicz – Komendant Gminny ZOSP RP  w Strzelcach, Jolanta Piotrowicz-Albiniak – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzelcach oraz Marek Syska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach, a przewodniczył jej mł.asp. Tomasz Wieczorkowski z Komendy Powiatowej PSP  w Kutnie.

W I grupie wiekowej (szkoły podstawowe) zwyciężył Szymon Stasiak, który wyprzedził Zuzannę Wasilewską i Zuzannę Pakulską.

W II grupie wiekowej (klasa 7-8 SP i oddział gimnazjalny) zwyciężył Marcel Łabędzki, a kolejne  miejsca w tej kategorii zajęli: Bartłomiej Purchalak i Filip Kuźnicki..

Nagrody książkowe dla wszystkich uczestników konkursu ufundował Wójt Gminy Strzelce – Tomasz Grabowski.

Uczestników eliminacji gminnych do konkursu przygotowywali opiekunowie – Jolanta     Piotrowicz-Albiniak oraz Paweł Kacprzak.

Na powiatowych eliminacjach XLII Turnieju OTWP gminę Strzelce reprezentowali:

w grupie I:

• Szymon Stasiak
  • Zuzanna Wasilewska

w grupie II:

• Marcel Łabędzki
  • Bartłomiej Purchalak (III Miejsce w Finale Powiatowym OTWP)