– Piękny Jubileusz

9 listopada 2019 roku wręczone zostały medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Jubileusz 50-lecia związku małżeńskiego obchodziło 8 par z gminy Strzelce.

Aktu dekoracji złotych Jubilatów w imieniu Prezydenta RP dokonał Wójt Gminy Strzelce Tomasz Grabowski, który powiedział m.in.: „(…) dziś zapewne, kiedy myślą sięgacie wstecz i widzicie owoce Waszego trudu, to nie żałujecie tych wspólnie przeżytych lat, bo wiecie, że wspólne 50 lat to symbol wierności i miłości małżeńskiej. Jesteście wzorem i przykładem dla tych wszystkich, którzy podobnie jak Wy przed 50 – laty decydują się związać węzłem małżeńskim (…)”

Dostojnymi Jubilatami byli Państwo:

– Genowefa i Stanisław Bujko

– Stanisława i Józef Jaśkiewicz

– Janina i Antoni Jędrzejczyk

– Krystyna i Ryszard Krzepkowscy

– Zofia i Wiesław Krzywiccy

– Bogusława i Ryszard Rojkowscy

– Jadwiga i Sylwester Szydłowscy

– Irmina i Witold Żabiccy

Po toaście wzniesionym za zdrowie świętujących tę piękną rocznicę, Jubilaci wraz z rodzinami wspominali historię swych związków małżeńskich.

Dostojnym Jubilatom gratulujemy wspaniałego stażu małżeńskiego i życzymy dużo zdrowia, spokoju, pogody ducha oraz „szczęśliwej podróży do diamentowych godów”. Składamy serdeczne podziękowania parom za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie tego pięknego Jubileuszu.

Back to top