– Piękny jubileusz

18 listopada 2016 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Strzelce, mieliśmy okazję świętować z naszymi Jubilatami ich 50 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

„Złote gody to Jubileusz obchodzony w naszej polskiej tradycji szczególnie uroczyście. Jubileusz, za sprawą którego patrzymy na Was z podziwem i szacunkiem. Państwa obecność tu dowodzi, że dochowaliście wbrew wszelkim przeciwnościom przysięgi małżeńskiej, bo przecież miłość jest dawaniem – nie braniem, budowaniem – nie niszczeniem, zaufaniem nigdy zwodzeniem, cierpliwym znoszeniem, wiernym dzieleniem się z każdego sukcesu i każdego smutku” – takimi słowami zwróciła się do Wszystkich uczestników uroczystości Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Strzelcach Dorota Traczyk.

Obecny na uroczystości Wójt Gminy Tadeusz Kaczmarek i Przewodniczący Rady Gminy Strzelce Stanisław Kruglak złożyli gorące życzenia Jubilatom, wręczając im przyznane przez Prezydenta RP medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, piękne bukiety kwiatów i okazjonalne listy gratulacyjne.

Dostojnymi Jubilatami byli:

  • Danuta i Ryszard Gasikowie
  • Marianna i Bolesław Kruglakowie
  • Jadwiga i Zygmunt Marciniakowie
  • Janina i Jan Paneccy
  • Zofia i Edmund Purchalakowie
  • Jadwiga i Zygmunt Rutkowscy
  • Halina i Jerzy Walczakowie
  • Stanisława i Jan Ziętek

Podniosły charakter uroczystości został w pełni wyrażony poprzez słowa podziękowania pod adresem współmałżonków, które rozbrzmiały po tylu wspólnie spędzonych latach, wypowiedziane drżącym głosem i z łezką wzruszenia, stanowiły najpiękniejszy dowód uczucia, które niegdyś ich połączyło.

Nie zabrakło gratulacji i życzeń od najbliższych, odśpiewano tradycyjne 100 lat i przy dźwiękach „Marszu Mendelsona” wzniesiono toast za Jubilatów, dzieląc się wspomnieniami i przeżyciami ze wspólnych lat małżeńskich.

Życzymy Szanownym Jubilatom trwania w tej pięknej miłości, wyrażając głęboki szacunek za pokonanie trudów, jakie życie przynosi każdej rodzinie. Abyście dalej szli przez życie, trzymając się za ręce, zawsze uśmiechnięci, zawsze razem, zawsze pewni swoich uczuć.

Niech los Wam sprzyja, niosąc powodzenie.

Back to top