– V Przegląd Pieśni Ludowej „Kto śpiewa troski rozwiewa – Strzelce 2019”

16 czerwca 2019 roku odbył  się V Przegląd Pieśni Ludowej „Kto śpiewa troski rozwiewa –    Strzelce 2019”, którego głównym celem była prezentacja folkloru i kultywowanie tradycji ludowej oraz wymiana doświadczeń i integracja środowisk artystycznych.

Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Strzelce – Tomasz Grabowski, a głównym jego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Strzelcach z zespołami śpiewaczymi „Klonowianki” i „Strzelce”.

Tradycyjnie już miejscem Przeglądu  była gościnna sala Ochotniczej Straży Pożarnej                       w Klonowcu Starym. W tegorocznym Przeglądzie, który brawurowo poprowadził Andrzej Kurczewski  z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej wspaniale zaprezentowały się zespoły – „Łanięckie Słowiki”, „Leszczynianki”, „Klonowianki”, „Strzelce”, „Śleszynianki”, „Małgorzaki” „Wojszycanki”, „Wesołe Pleckowianki”, „Żeroniczanki”, „Kaszewianki”, „Siemienice”, „Tęcza”, „Oktawa”, Chór „Melodia” i „Młodzi Duchem”, Kapela „Okowita”, duet – Jadwiga Świerczyńska    i Czesława Marszałek oraz soliści – Tadeusz Kafarski, Mieczysław Cichocki, Krzysztof Czarnecki, Tadeusz Magdziarz i Tadeusz Sobczyk.

V Przegląd Pieśni Ludowej swą obecnością zaszczycili m.in.: Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Andrzej Górczyński, Wójt Gminy Strzelce Tomasz Grabowski, Prezes ZOGm ZOSP RP w Strzelcach Marian Adamusiak oraz Komendant Gminny ZOSP RP w Strzelcach Grzegorz Pasiewicz.

Na wszystkich wspaniałych artystów czekały okolicznościowe statuetki i pamiątkowe dyplomy,  a imprezę zakończył występ akordeonisty Zbigniewa Wieczorkowskiego.

Back to top