– Wirtualna Gazetka Szkolna w Szkole Podstawowej

Od 10 listopada 2019 roku w naszej szkole działa Wirtualna Gazetka Szkolna zainstalowana na ścianie korytarza. Jest to kolejny powiew nowoczesności  w Szkole Podstawowej w Strzelcach, która w nowatorski sposób przekazuje informacje pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom. Urządzenie to jest  w stanie z powodzeniem zastąpić lub wspomóc przekazywanie informacji z użyciem tradycyjnych tablic ogłoszeniowych, ulotek czy plakatów. Odtwarzacz multimedialny ze specjalnym oprogramowaniem pozwala na podawanie non stop najprzeróżniejszych wiadomości, zdjęć, filmów. W pamięci urządzenia wgrane są gotowe slajdy, np. zegar odmierzający czas do wakacji czy egzaminów, losowanie „szczęśliwego numerka”, fiszki językowe, przyrodnicze, przedmiotowe. Cała społeczność szkolna może śledzić pojawiające się  w gazetce informacje i relacje z niedawno zakończonych wydarzeń. Dzięki aplikacji można zamieszczać zdjęcia i filmiki bezpośrednio z urządzeń mobilnych, co zajmuje zaledwie kilkanaście sekund. W tworzenie gazetki chcemy zaangażować całą społeczność uczniowską. Dodajmy, że twórcą programu Wirtualna Gazetka Szkolna jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Rewers z Gdańska.

Sposób przekazywania wiadomości szkolnych spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy spore grono obserwujących podczas każdej przerwy.

Zespół redakcyjny:

Jolanta Piotrowicz-Albiniak

Kamila Grabowska

Back to top