Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– Dożynki w Strzelcach

Dożynki to piękne rolnicze święto wpisane w tradycję naszego regionu, która jest wiecznie żywa i miejmy nadzieję, że długo jeszcze będzie pielęgnowana.

Zgodnie z miejscowym zwyczajem obchody Święta Plonów STRZELCE 2017 rozpoczęła uroczysta Msza św. w intencji rolników w Kościele św. Trójcy w Strzelcach, podczas której ksiądz prałat Stanisław Pisarek, wspólnie z księdzem Piotrem Piekarskim, poświęcił chleb dożynkowy i piękne wieńce przygotowane przez poszczególne sołectwa.

Dalsza część uroczystości odbyła się na placu Gminnej Spółdzielni w Strzelcach.       W barwnym korowodzie dożynkowym  uczestniczyli starostowie dożynek, władze gminne, delegacje poszczególnych sołectw oraz prowadzące część obrzędową zespoły śpiewacze „Strzelce”i „Klonowianki”.

Zaszczytna rola starostów Dożynek Gminnych przypadła w udziale Pani Annie Czajka z Siemianowa i Panu Mariuszowi Wróblewskiemu z Długołęki, którzy przekazali chleb z tegorocznego ziarna Wójtowi Gminy Tadeuszowi Kaczmarkowi.

W programie uroczystości nie zabrakło wystąpienia gospodarza gminy i zaproszonych gości, którzy dziękowali rolnikom za ich trud włożony w pracę na roli.

Organizatorzy dożynek zadbali o ciekawy program artystyczny, w którym zaprezentowali się: zespół „Zanoza” i „Thrill” oraz grupy disco-polo „Cosmo”    i „Pudzian Band”.

Dodatkowymi atrakcjami strzeleckiego święta były regionalne smakołyki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich w Rejmontowie i Niedrzewiu Pierwszym oraz Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Muchnowie.

Swoje oferty przedstawili: Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach o/Kutno, Firma Kosmetyczna „Avon” w Kutnie, Powiatowe Koło Pszczelarzy w Kutnie,Centrum Kształcenia Edukator w Kutnie, Sekcja Artystyczna Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej reprezentowana przez Urszulę  Jędrzejczyk i Elżbietę Sarnecką. Najmłodsi mogli korzystać z wielu atrakcji, na smakoszy czekała wspaniała grochówka, a całość imprezy zakończyła dyskoteka z DJ.

Mieszkańcy gminy Strzelce po raz kolejny udowodnili, że potrafią się wspaniale zorganizować, że są bardzo gościnni, że potrafią równie ciężko pracować,  jak i radośnie się bawić.

 

Back to top