– Dożynki Wiejskie w Długołęce

W sobotę, 26 sierpnia 2017 roku, odbyły się Dożynki Wiejskie w Długołęce, które tradycyjnie rozpoczął barwny korowód dożynkowy. W orszaku dożynkowym, prowadzonym przez siewcę i żeńców uczestniczyli starostowie dożynek, poczet sztandarowy miejscowej OSP, zespoły śpiewacze „Strzelce” i „Klonowianki”, kapela „Witaszewiacy”, leśnicy oraz mieszkańcy sołectwa. Na końcu korowodu jechał sprzęt rolniczy, zarówno ten funkcjonujący w dawnych czasach, jak i ten nowoczesny.

Podczas Mszy św. w intencji rolników, którą celebrował o. Paulin z Oporowa, podziękowano za tegoroczne zbiory.

Zaszczytna rola starostów Dożynek Wiejskich przypadła w udziale Pani Irminie Wojtasiak i Panu Arkadiuszowi Ciszewskiemu z Długołęki, którzy przekazali chleb z tegorocznego ziarna miejscowemu sołtysowi, Pani Elżbiecie Fabianowskiej.                                                                                                      Na dożynkach nie zabrakło zaproszonych gości, wśród których byli m.in.: Wójt Gminy Strzelce – Tadeusz Kaczmarek, Wicestarosta Powiatu Kutnowskiego – Zdzisław Trawczyński oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP    w Strzelcach – Marian Adamusiak.

Na dalszą część dożynkowych atrakcji zaprosiła prowadząca uroczystość Pani Ewa Karbowska – Radna Gminy Strzelce, reprezentantka wsi Długołęka    i współorganizatorka tego pięknego święta.

Organizatorzy zadbali tego dnia o różne atrakcje dla mieszkańców i gości.  W części artystycznej zaprezentowały się zespoły śpiewacze „Strzelce”  i „Klonowianki”, kapela „Witaszewiacy” z Góry św. Małgorzaty oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej.

Na smakoszy czekała wspaniała grochówka, stół wiejski, kiełbaski z grilla oraz pyszne potrawy regionalne  przygotowane przez Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Długołęce, a całość imprezy zakończyła wspólna zabawa z DJ.

Back to top