Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– Dożynki wiejskie w Długołęce

W minioną sobotę 3 września 2016 r. odbyły się dożynki wiejskie w sołectwie Długołęka  Gospodarzami święta byli mieszkańcy wsi, natomiast starostami: Pani Elżbieta Fabianowska oraz Pan Andrzej Małkowski.

Przybyli na uroczystość m.in.: wójt Gminy Strzelce – Pan Tadeusz Kaczmarek oraz v-ce starosta Rady Powiatu Kutnowskiego – Pan Zdzisław Trawczyński. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się od przemarszu korowodu, który prowadził siewca i żeńcy. Starostowie przekazali bochen chleba gospodarzowi dożynek Pani Ewie Karbowskiej, która do zgromadzonych wypowiedziała znamienne słowa : „….Dzięki Ci Boże za całoroczny cud, żeś rozmnożył ziarno, by nakarmić nas , Twój lud…”. Następnie proboszcz parafii Trębki Piotr Borowski celebrował Mszę świętą w intencji mieszkańców wsi w podziękowaniu za zebrane plony.

W części artystycznej wystąpiły zespoły śpiewacze z terenu Gminy Strzelce: „Strzelce” i „Klonowianki”, Kapela Ludowa „Dobrzeliniacy” oraz dzieci i młodzież z Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca z Gminnego Ośrodka Kultury w Szczawinie Kościelnym w barwnych strojach i z przepięknym układem choreograficznym, którym urzekły tłumnie zgromadzonych mieszkańców sołectwa .

Po sporej dawce folkloru na zebranych czekała pyszna grochówka, kiełbaski z grilla, wiejski stół na którym nie zabrakło swojskiego jadła oraz słodkości z wypieku długołęckich gospodyń.

Następnie rozpoczęła się długo wyczekiwana przez mieszkańców zabawa taneczna, która w radosnej atmosferze i przy pięknej pogodzie trwała do późnych godzin wieczornych.

Agroturystyka Rzeszów - Gospodarstwo Agroturystyczne w Rzeszowie
Author: agroturystka.rzeszow.plOrientation: 1
« 1 z 3 »
Back to top