Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– Dzień Babci i Dziadka w Długołęce

W dniu 11 lutego w gościnnej sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Długołęce odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, która na stałe już wpisała się do kalendarza imprez organizowanych w tym sołectwie.

Część artystyczną imprezy rozpoczęły występy grup śpiewaczych „Strzelce” i „Klonowianki”, a w ich repertuarze znalazły się pieśni ludowe oraz utwory dedykowane seniorom. Na scenie wystąpiły także dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, które w styczniu wywalczyły  I Miejsce na Międzynarodowym Festiwalu INTERSHOW w Nowym Targu w kategorii taniec ludowy – choreografia.

Po złożeniu życzeń wszyscy uczestnicy uroczystości zasiedli do wspólnego posiłku przygotowanego przez organizatorów, a spotkanie w serdecznej i ciepłej atmosferze trwało do późnego wieczora.

Organizatorami tej wzruszającej uroczystości była Ewa Karbowska – radna gminy Strzelce,          Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Długołęce pod przewodnictwem Anny Szpik, Elżbieta Fabianowska – sołtys wsi Długołęka oraz druhowie z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, pomyślności, miłości najbliższych oraz uśmiechu na każdy dzień.

Back to top