Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– IV Przegląd Pieśni Ludowej „Kto śpiewa, troski rozwiewa”

10  czerwca 2018 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Klonowcu Starym odbył się   IV Przegląd Pieśni Ludowej „Kto śpiewa, troski rozwiewa” – Strzelce 2018. Organizatorem czwartej  edycji tej imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Strzelcach, a patronat nad nią objął Wójt Gminy Strzelce – Tadeusz Kaczmarek.

Przegląd otworzył Wójt Gminy Strzelce, który wspólnie z Wicestarostą Powiatu Kutnowskiego Zdzisławem Trawczyńskim i  Przewodniczącym Rady Gminy Strzelce Stanisławem Kruglakiem, wręczał zespołom i solistom dyplomy i okolicznościowe statuetki.

Na scenie zaprezentowało się 14 zespołów: „Leszczynianki” z Ośrodka Kultury gminy Kutno, „Siemienice”, „Tęcza”, „Młogoszyn” i „Rustowianki” z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu   w Krzyżanowie, „Łanięckie Słowiki” z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Łaniętach, „Finezja” z Kutna, „Szewcowianki”, i „Wesołe Pleckowianki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Bedlnie, „Dąbrowickie Nutki” z Dąbrowickiego Centrum Kultury, „Oktawa” ze Świetlicy Środowiskowej Ostrowy Cukrownia, Chór „Młodzi Duchem” z Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji  w Krośniewicach oraz zespoły śpiewacze „Strzelce” i „Klonowianki”, reprezentanci folkloru gminy Strzelce.

Na scenie zaprezentowali się także soliści: Mieczysław Cichocki, Krzysztof Czarnecki, Krystyna Kowalska, Tadeusz Kafarski, Tadeusz Sobczyk, Tadeusz Trzaskalski, Bernadetta Kacprowicz  i Tadeusz Magdziarz.

Na zakończenie uczestników imprezy do tańca porwała kapela ludowa z Kutna, a trwający cztery godziny przegląd poprowadził Andrzej Kurczewski.

Back to top