– Kolejny zlot miłośników rekonstrukcji historycznej w Oporowie (2 poł. XV wieku)

Ledwie przebrzmiał huk siedemnastowiecznych armat i muszkietów, a znów w sobotnie popołudnie 24 czerwca unosić się będzie wokół oporowskiego zamku zapach prochu, słychać będzie okrzyki komend, szczęk oręża i gwar wojskowego obozu. Tym razem przeniesiemy się jednak do drugiej połowy XV wieku, a to za sprawą „Roty Pana Tomasza”, znakomitej grupy rekonstrukcyjnej, która specjalizuje się w odtwarzaniu uzbrojenia, stroju, musztry i technik walki oraz życia codziennego wojska zaciężnego z końca wieku XV.

Dla wszystkich miłośników historii będzie to nie lada okazją zobaczyć pieczołowicie odtworzone kopie późnośredniowiecznego uzbrojenia oraz poznać prawdziwych specjalistów w tej dziedzinie, którzy chętnie opowiedzą o swojej pasji i realiach odtwarzanej epoki.
Program dla publiczności 24 czerwca odbędzie się w parku przed Zamkiem:
14.00 pokaz uzbrojenia i sztuki wojennej piechoty późnego średniowiecza
16.00-17.00 pokaz i omówienie obsługi artylerii.

Back to top