Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– Mały miś w świecie wielkiej literatury

Gminne Przedszkole w Strzelcach uczestniczyło w projekcie „Mały miś w świecie wielkiej literatury” autorstwa Anety Konefał, dyrektora Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej.

Jest to ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami pod patronatem  czasopisma „Przedszkolne ABC” oraz patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, pana Marka Michalaka. 240 pluszowych misiaczków z całej Polski wyruszyło w niezwykłą podróż literacką. Organizator projektu zaplanował dla każdego z nich trasę składającą się z dziesięciu przedszkoli. Każdy pluszak wraz z przedszkolakami, u których gościł – bawił się, zwiedzał przedszkole oraz najbliższą okolicę, ale przede wszystkim słuchał bajek, czytanych przez nauczycieli. Miś wyposażony był w dzienniczek, w którym wpisywano tytuł czytanej misiowi bajki, wklejano zdjęcie swojej grupy oraz dedykację na pamiątkę. W ten sposób miś Bajkuś ze Strzelec odwiedził przedszkola w takich miejscowościach jak:Gliwice, Ruda Śląska, Piecki, Szczyrzyc, Sokołow Podlaski, Chęciny, Dołholiska, Stara Wieś, Wrocław.

Wszyscy  uczestnicy zgodnie podkreślają, że udział w projekcie przyniósł wiele korzyści dla przedszkolaków, a przede wszystkim zachęcił do czytania oraz przyczynił się do kształtowania postawy otwartości na świat i poznawania nowych ludzi.

Jednak to nie koniec podróży misia, ponieważ Miś Bajkuś postanowił odwiedzić swoich przedszkolaków w ich domach. Każde dziecko z rodziacmi, u którego zagości miś przeczyta mu bajeczkę i wykona rysunek w misiowym dzienniku.

Back to top