Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – 2018

5 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Strzelcach odbył się XLI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej, którego głównym organizatorem był Zarząd Oddziału Gminnego    ZOSP RP w Strzelcach, Urząd Gminy Strzelce, szkoła podstawowa oraz ośrodek kultury.

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała Komisja w składzie: Grzegorz Pasiewicz – Komendant Gminny Związku OSP RP w Strzelcach (przewodniczący jury), Marian Adamusiak – Prezes ZOGm ZOSP RP w Strzelcach, Stanisław Kruglak – Przewodniczący Rady Gminy Strzelce, Jolanta Piotrowicz-Albiniak – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzelcach oraz Marek Syska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach.

W I grupie wiekowej (szkoły podstawowe) zwyciężył Szymon Stasiak, który wyprzedził Paulinę Matczak. W II grupie wiekowej (oddziały gimnazjalne) największą wiedzą z dziedziny pożarnictwa wykazał się  Michał Grabowski, a na drugim miejscu uplasował się Bartłomiej Purchalak.

Uczestników eliminacji do konkursu przygotowywali opiekunowie: Jolanta Piotrowicz-Albiniak oraz Paweł Kacprzak. Na zakończenie gminnych eliminacji, Wójt Gminy Strzelce Tadeusz Kaczmarek wspólnie z dh Marianem Adamusiakiem i dh Grzegorzem Pasiewiczem wręczyli wszystkim uczestnikom strażackich zmagań dyplomy i nagrody książkowe, życząc jednocześnie laureatom sukcesów w dalszych etapach turnieju.

Na powiatowych eliminacjach XLI Turnieju OTWP gminę Strzelce reprezentowali:

w grupie I:

  • Szymon Stasiak
  • Paulina Matczak

w grupie II:

  • Michał Grabowski
  • Bartłomiej Purchalak
Back to top