Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– Spotkania autorskie z pisarką Moniką Sawicką

 

16 listopada 2017 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach wzięły udział w autorskich spotkaniach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Strzelcach. Gościem była autorka książek dla dzieci i dorosłych Monika Sawicka.

 

Spotkania odbyły się w trzech grupach:

  1. Klasy 0–„Kajtusiowe opowieści”
  2. Klasy III –„Kajtusiowe spotkania”
  3. Klasy VI-VII – warsztaty literacko-plastyczne „Książka naszych marzeń”

Monika Sawicka młodszym grupom czytała fragmenty swoich książek, których bohaterem jest mały piesek Kajtek. W przystępny sposób opowiedziała jak powstają książki i skąd czerpie pomysły. Wyjaśniła także, z czynnym udziałem dzieci, co jest potrzebne, by książka mogła powstać, na czym polega praca pisarki, gdzie mieszkają pomysły, co to jest wyobraźnia. W bardzo przyjemnej atmosferze dzieci miały okazję zapoznać się z twórczością autorki. Spotkania te, to także lekcja przyjaźni, odpowiedzialności za drugą istotę,  nauka o tym, jak i dlaczego należy opiekować się zarówno zwierzętami jak i młodszym rodzeństwem.

Marzenia były mottem warsztatów literacko-plastycznych dla najstarszej grupy, bo przecież każdy z nas o czymś marzy, czegoś pragnie, do czegoś dąży. Każdy wyznacza cele, nazywając je celami lub marzeniami. Uczestnicy warsztatów mieli za zadanie wykonać pracę zatytułowaną „Książka moich marzeń”, bo wizualizacja zawsze sprawia, że stają się one bliższe i bardziej realne, wręcz na wyciągnięcie ręki. Uczniowie mieli do dyspozycji materiały plastyczne oraz kolorowe czasopisma o różnej tematyce. Pracując w grupach stworzyli własną książkę marzeń, ucząc się pracy zespołowej, ćwicząc wyobraźnię, rozwijając zdolności manualne oraz kreatywność, budując poczucie własnej wartości.

Gminna Biblioteka Publiczna dziękuje Dyrekcji i Nauczycielom Szkoły Podstawowej w Strzelcach za współpracę w organizacji spotkań autorskich.

 

Back to top