Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– Złote Gody w Gminie Strzelce

18 stycznia 2018 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Strzelce, spotkało się pięć par małżeńskich, które 50 lat temu ślubowało sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską.

„To było dawno – 50 lat temu. Pamiętacie ? Kiedy staliście we dwoje, cały się do Was uśmiechał świat, ale on słyszał tylko imię Twoje, Ty jego imię i tak przez 50 lat. Jak się młodzieńcze zapaliły sny, On dał Ci serce, serce dałaś Ty.” – tymi wzruszającymi słowami gości przywitała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Strzelcach Dorota Traczyk.

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat pożycia małżeńskiego.

W tej doniosłej uroczystości uczestniczył m.in. Tadeusz Kaczmarek – Wójt Gminy Strzelce oraz  Ewa Zielak – Sekretarz Urzędu Gminy, którzy wspólnie z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego wręczyli Jubilatom przyznane przez Prezydenta RP medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Dostojnymi Jubilatami byli:

  • Mierosław i Marianna Kaczmarkowie
  • Jerzy i Teresa Michalakowie
  • Jerzy i Urszula Śliwiccy
  • Marian i Anna Wiankowscy
  • Władysław i Irena Żandarowscy

Jubilaci podziękowali sobie za przeżycie tych wszystkich dni we wzajemnej miłości, na dobre i na złe. Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze, były gratulacje, życzenia, kwiaty, tort, tradycyjna lampka szampana oraz łzy wzruszenia w oczach Jubilatów i ich Najbliższych.

Życzymy Szanownym Jubilatom trwania w tej pięknej miłości i wyrażamy głęboki szacunek  za pokonanie trudów, jakie życie przynosi każdej rodzinie, życzymy im dużo zdrowia i radości   z każdego wspólnie przeżytego dnia oraz szczęśliwej podróży do kolejnych jubileuszy.

Back to top