Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– „CHCESZ ZAROBIĆ SZYBKO PIENIĄDZE, KLIKNIJ W LINK” – UWAGA TO OSZUSTWO!!!

Policjanci z kutnowskiej komendy APELUJĄ I OSTRZEGAJĄ BĄDŹ CZUJNY. Kolejny raz otrzymaliśmy informację od pokrzywdzonego mieszkańca powiatu o dokonanym oszustwie w celu przejęcia środków finansowych. Funkcjonariusze ostrzegają przed aktywowaniem nieznanych linków, czy instalowaniem aplikacji, które pozwolą przestępcom na przejęcie kontroli nad kontami bankowymi. Co zrobić, żeby nie paść ofiarą oszustów?

Sprawdzaj wiarygodność podmiotu oferującego pomoc związaną z inwestowaniem pieniędzy.
Nie udostępniaj nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej. Nie udostępniaj nikomu danych poufnych dotyczących Twoich kart płatniczych.
Nie przesyłaj nikomu skanów swojego dowodu osobistego.
Nie instaluj oprogramowania umożliwiającego obcym osobom zdalne obsługiwanie komputera. Profesjonalni doradcy finansowi nie żądają zdalnego dostępu do naszych komputerów za pomocą takich progamów jak na przykład Any Desk czy Team Viewer QiuckSupport, ani też nie zapewniają o pewnych zyskach wskazując ryzyka inwestycyjne.

Oszuści wykorzystując fałszywe serwisy internetowe, podszywają się pod pośredników i oferują ułatwienia w inwestowaniu. Przestępcy nakłaniają osobę do przekazania pieniędzy, obiecując wysokie i szybkie zyski bez ryzyka. Przez kilka miesięcy oszuści obiecują mu pomoc przy inwestowaniu. Przy wypełnieniu formularza kontaktowego, kontaktuje się z nim fałszywy konsultant, który wyjaśnia, jak działa strona i jak w szybki sposób można zarobić. Postępując zgodnie z rzekomo właściwymi wskazówkami oszusta instalujemy programy, za pomocą których oszuści przejmują kontrolę nad naszą bankowością elektroniczną. Ostatecznie zamiast zysków, tracimy gotówkę, a dodatkowo przestępcy zaciągają również na konto pokrzywdzonego pożyczki.

Pamiętaj, że pojawiające się w sieci między innymi na Facebooku reklamy w których znane osoby, zachęcają do inwestowania na przykład na rynku Forex czy w kryptowaluty obiecując ponadprzeciętne zyski bez ryzyka, mogą być pułapką. Szczególnie podatni na reklamy tego typu ofert są seniorzy, ale także ludzie młodzi – obyci w internecie ale bez doświadczenia inwestycyjnego.

NIE KLIKAJ! POMYŚL!

kom. Edyta Machnik

Back to top