– Komunikat dla mieszkańców Gminy Strzelce zainteresowanych zakupem węgla dla gospodarstw domowych na preferencyjnych warunkach.

Przyjmowanie wniosków o preferencyjny zakup węgla.
W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego (węgla) z dniem 3 listopada 2022 r. rozpoczynamy przyjmowanie wniosków o zakup węgla po preferencyjnych cenach. Do złożenia wniosku i do dokonania zakupu perfekcyjnego węgla będzie uprawniona osoba, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym.
Zgodnie z przepisami ustawy zakupu dokonuje się na wniosek.
Wnioski będą przyjmowane w od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00 w Urzędzie Gminy Strzelce (biuro podawcze)

Po pozytywnej weryfikacji wniosku będzie prowadzona sprzedaż węgla wg. kolejności składanych wniosków, natomiast odbiór węgla będzie dokonywany przez nabywcę w wyznaczonym punkcie dystrybucji na terenie gminy Strzelce
UWAGA!
Dostawy węgla będą realizowane po podpisaniu przez Gminę Strzelce umów ze składem węgla i spółkami Skarbu Państwa
Podstawowe informacje:

1. Proponowane asortymenty węgla, to groszek miał oraz orzech;
  2. Ilość węgla możliwa do zakupienia przez gospodarstwo domowe w ramach zakupu preferencyjnego – 1,5 tony do 31 grudnia 2022 i 1,5 tony od 1 stycznia 2023;
  3. Gmina będzie sprzedawała węgiel w ramach zakupu preferencyjnego w cenie 2000 zł. za tonę.
    Węgiel po preferencyjnej cenie będzie mogła kupić osoba, której wypłacono lub przyznano dodatek węglowy.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 24 356 66 04 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00.

Wójt Gminy Strzelce- Tomasz Grabowski

Wniosek do pobrania :