Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– Korzystne zmiany w programie „Czyste Powietrze” w 2023 roku.

Przypominamy, że z dniem 3 stycznia 2023 r. weszło w życie wiele korzystnych zmian w programie „Czyste Powietrze”. Program „Czyste Powietrze” przeznaczony jest dla właścicieli bądź współwłaścicieli jednorodzinnych ‼️ budynków mieszkalnych, a także wydzielonych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą znajdujących się w budynkach jednorodzinnych. Wsparcie przysługuje wyłącznie osobom fizycznym. „Czyste Powietrze” to program, dzięki któremu można wymienić nieefektywne źródło ciepła na paliwo stałe i zastąpić je nowym i ekologicznym urządzeniem grzewczym. Dofinansowanie można wykorzystać również do ocieplenia, wymiany okien i drzwi, a także do montażu fotowoltaiki.
Dotowane działania z programu „Czyste Powietrze”:
🔹 docieplenie budynku,
🔹 wymiana źródła ciepła wraz z np. modernizacją co i cwu,
🔹 montaż wentylacji z rekuperacją,
🔹 montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej.
Najważniejsze modyfikacje programu „Czyste Powietrze”:
🔹 wyższe dofinansowanie
🔹 podniesienie progów dochodowych
🔹 możliwość rozszerzenia wniosku w ramach programu „Czyste Powietrze” o termomodernizację domu (o ile wcześniej wniosek dotyczył wyłącznie wymiany pieca)
🔹 obowiązku przeprowadzenia audytu energetycznego lokalu
🔹 ścieżki bankowej programu
Od 2023 roku progi dochodowe będą wyglądać następująco:
🔹 podstawowy poziom dofinansowania – próg dochodowy 135 tys. zł/rok
🔹 podwyższony poziom dofinansowania – w gospodarstwie wieloosobowym wzrośnie do 1894 zł, a w gospodarstwie jednoosobowym z 2189 zł do 2651 zł.
🔹 najwyższy poziom dofinansowania – próg dochodowy w gospodarstwie wieloosobowym wzrośnie z 900 zł do 1090 zł na osobę, w gospodarstwie jednoosobowym z 1260 zł do 1526 zł.
Maksymalne kwoty w programie Czyste Powietrze od stycznia 2023:
🔹 podstawowy poziom dofinansowania – 66 tys. zł,
🔹 podwyższony poziom dofinansowania – 99 tys. zł,
🔹 najwyższy poziom dofinansowania – 135 tys. zł.

Back to top