– Moduł IV Programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Strzelcach informuje, że Gmina Strzelce przystąpiła do realizacji ogłoszonego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych programu pn. „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” Moduł IV.

Celem programu jest wsparcie osób niepełnosprawnych i ich otoczenia w celu łagodzenia skutków panującej w kraju epidemii COVID-19

W ramach programu osoby niepełnosprawne będące mieszkańcami gminy Strzelce mogą uzyskać pomoc w formie paczki z artykułami spożywczymi, środkami chemicznymi oraz środkami ochrony osobistej.

Warunki uzyskania pomocy:

1/ posiadanie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności ( oryginał do wglądu, kserokopia złożona wraz z wnioskiem)

2/ złożenie wniosku o przyznanie pomocy,

3/ potwierdzenie odbioru paczki na sporządzonej liście.

Odbiór paczki następuje osobiście, po złożeniu wypełnionego wniosku wraz z klauzulą informacyjną oraz kserokopii orzeczenia o niepełnosprawności.

Paczkę może otrzymać jedna osoba niepełnosprawna w rodzinie.

Zapraszamy osoby spełniające kryteria do skorzystania z programu i zgłoszenie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Kontakt telefoniczny: 24 356 66 13