– Piknik militarny Zostań Żołnierzem RP w Strzelcach.

W sobotę 14 sierpnia w Strzelcach odbył się Piknik Militarny pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem RP.”

Na mieszkańców czekało wiele atrakcji, zorganizowanych m.in.przez Wydział Mobilizacji Uzupełnień Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi.  Areną wojskowego pikniku jest plac przy Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Głównej. Wśród atrakcji są między innymi pokazy sprzętu wojskowego znajdującego się na wyposażeniu 1. batalionu kawalerii powietrznej w Leźnicy Wielkiej oraz 1. dywizjonu lotniczego w Leźnicy Wielkiej, a także 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Z kolei dla dzieci przygotowano między innymi malowanki, a także możliwość wykonania kamuflażu maskującego.

W trakcie pikniku żołnierze także zachęcali do przyłączenia się do wojska.

Impreza nie mogłaby się także odbyć bez pysznej wojskowej grochówki, po którą ustawiały się długie kolejki.

O godzinie 18:00 odbył się występ Orkiestry Wojskowej, a także ogłoszono wyniku konkursu pt. „Wojsko Polskie moimi oczami”.

Wieczorem, o godzinie 19:00 rozpoczął się pokaz filmu „Powstanie Warszawskie”.

Poza atrakcjami związanymi ze sprzętem wojskowym pojawił się także Punkt Szczepień oraz punkt Narodowego Spisu Powszechnego.

Back to top