Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– W dniu 28 kwietnia Premier Mateusz Morawiecki odwiedził naszą Gminę Strzelce

Szef polskiego rządu pojawił się w miejscowości Zaranna gdzie powstała dofinansowana z rządowych środków świetlica wiejska. W Zarannie odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i wójta gminy Strzelce Tomasza Grabowskiego.

– Sercem każdej wspólnoty, w szczególności wiejskiej jest miejsce, gdzie można się spotkać, gdzie można wspólnie spędzić czas. I bardzo często w gminach, w różnych sołectwach takim centralnym miejscem jest świetlica wiejska lub remiza. Tutaj w Zarannej, w gminie Strzelce mamy właśnie świetlicę wiejską, którą zbudowaliśmy, sfinansowaliśmy ze środków budżetowych. Wszystko to po to, żeby ludzie mogli zawiązywać przyjaźnie, żeby mogło się tutaj odbywać wspólne gotowanie, tańcowanie. To jest taki przykład naszego dbania o środowiska lokalne, o gminy, o powiaty

Nigdy nie zostawiamy ludzi. Kiedy przyszła susza zapłaciliśmy odszkodowania za suszę. Kiedy przyszły różnego rodzaju klęski, staraliśmy się za każdym razem pomagać. Musimy z optymizmem patrzeć w przyszłość. Patrzeć na rozwój gospodarczy, na nowe i nowoczesne miejsca pracy. Aby tak się stało potrzebujemy dróg, potrzebujemy komunikacji i tutaj w powiecie kutnowskim, w gminie Strzelce takie drogi też powstają. To wszystko jest bardzo ważne. Chcemy, żeby Polska w różnych gminach, powiatach, sołectwach była bardzo dobrym miejscem do życia. Polska jest jedna i my chcemy łączyć ludzi razem. Stąd nasze różne inwestycje, które staramy się, by były w różnych zakątkach Polski – mówił Premier Morawiecki.

Wójt Gminy Strzelce Tomasz Grabowski podziękował Premierowi za wizytę w naszej małej ojczyźnie, gminie Strzelce. Dziękuję za te wszystkie środki, to jest ponad 26 mln złotych w obecnej kadencji pozyskanych na inwestycje, które służą już w tej chwili i będą służyć mieszkańcom gminy Strzelce. Służy to nam wszystkim. Nie zapomnimy się odwdzięczyć.

Dziękujemy Panie Premierze za odwiedzenie naszej małej Ojczyzny Gminy Strzelce.

Back to top