– XII Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Strzelcach.

W dniu 6 listopada 2021 roku w Ochotniczej Straży Pożarnej w Długołęce odbył się XII Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Strzelcach, który podsumował pracę Oddziału Gminnego za lata 2016 – 2021, przyjął program działania na lata 2021 – 2026 i wybrał nowe władze Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Strzelcach.
W Zjeździe uczestniczyli delegaci wszystkich OSP z gminy Strzelce przy frekwencji 95,45 %.
Swoją obecnością Zjazd zaszczycili zaproszeni goście, w tym:
– weterani ochotniczego ruchu strażackiego:

• Jan Wójcikowski – Honorowy Komendant Gminny Związku OSP RP w Strzelcach
  • Władysław Żandarowski – Honorowy Prezes OSP w Muchnicach Nowych
  • Wiesław Krzywicki – Honorowy Prezes OSP w Długołęce
    – Teresa Sobczyk – Przewodnicząca Rady Gminy Strzelce
    – Tomasz Grabowski – Wójt Gminy Strzelce
    – Radni Rady Gminy Strzelce – strażacy
    – Wioleta Maćczak – pracownik Urzędu Gminy d/s p.-poż.
    – Katarzyna Zgierska – insp. ds. księgowości budżetowej
    – Magdalena Mogielska – p.o. Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzelcach
    – Marek Syska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach
    Na wniosek Komisji Rewizyjnej Oddziału Gminnego ZOSP RP, Zjazd udzielił absolutorium ustępującemu Zarządowi Oddziału Gminnego.
    Zjazd zatwierdził skład Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Strzelcach wybrany przez Walne Zebrania Sprawozdawczo – Wyborcze członków poszczególnych OSP z terenu gminy oraz dodatkowo wybrał w skład Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Strzelcach Tomasza Grabowskiego – Wójta Gminy Strzelce i Marka Syskę – Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach.
    Skład Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Strzelcach przedstawia się następująco:
    – Prezes Zarządu – Tomasz Grabowski
    – Wiceprezes Zarządu – Jerzy Olejnik
    – Komendant Gminny Związku OSP RP i Wiceprezes Zarządu – Grzegorz Pasiewicz
    – Sekretarz – Marek Syska
    – Skarbnik – Sławomir Krzywicki
    – Członkowie Zarządu – Marian Adamusiak, Łukasz Ciesielski, Wojciech Mikołajczyk, Paweł Murawski, Damian Pakulski, Andrzej Pilarski, Krzysztof Stasiak i Krzysztof Szczygielski.
    Wybrany Prezes Zarządu, Wójt Gminy Strzelce Tomasz Grabowski, jest osobą kompetentną w zakresie działania na rzecz ochrony przeciwpożarowej.
    Zjazd wybrał Komisję Rewizyjną Oddziału Gminnego ZOSP RP w Strzelcach, delegatów na Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kutnie oraz przedstawicieli do Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kutnie.
    Komisję Rewizyjną Zjazd wybrał w składzie:
    – Przewodniczący – Bogusław Rolewski
    – Wiceprzewodniczący – Sławomir Lenartowski
    – Sekretarz – Radosław Oleczek
    Delegatami na V Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP zostali wybrani: Marian Adamusiak, Łukasz Ciesielski, Jerzy Olejnik, Damian Pakulski, Grzegorz Pasiewicz i Krzysztof Stasiak.
    Przedstawicielami do Zarządu Oddziału Powiatowego wybrano Jerzego Olejnika i Grzegorza Pasiewicza.
    W związku z zakończeniem pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Strzelcach, Komisja Uchwał i Wniosków wystąpiła do Zjazdu z projektem uchwały o nadanie tytułu Honorowego Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Strzelcach Druhowi Marianowi Adamusiakowi.
    Druh Marian Adamusiak od 1969 roku jest nieprzerwanie członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Muchnicach Nowych, gmina Strzelce.
    V Zjazd Gminny Związku OSP RP w Strzelcach w dniu 21 marca 1987 roku wybrał go na funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Strzelcach, którą pełnił do 6 listopada 2021 roku.
    W latach 1999 -2012 był członkiem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kutnie. Od 2012 roku jest Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kutnie.
    W 2017 roku reprezentował Oddział Powiatowy ZOSP RP w Kutnie na IV Zjeździe Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa łódzkiego.
    W swojej macierzystej OSP pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.
    W trakcie dotychczasowej działalności społecznej w ruchu strażackim, z wielkim osobistym zaangażowaniem, z powodzeniem inicjował oraz współorganizował wiele różnych przedsięwzięć programowo-organizacyjnych braci strażackiej gminy Strzelce.
    Za całokształt swojej dotychczasowej bardzo aktywnej działalności społecznej na rzecz rozwoju Związku OSP RP i ochrony przeciwpożarowej, XII Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Strzelcach nadał Druhowi Marianowi Adamusiakowi tytuł Honorowego Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Strzelcach.
    Akt nadania tytułu Honorowego Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Strzelcach odczytał i wręczył Przewodniczący XII Zjazdu Oddziału Gminnego Druh Sławomir Krzywicki.
    Po wręczeniu aktu nadania, do Druha Mariana Adamusiaka zostały skierowane podziękowania, gratulacje i życzenia od strażaków z gminy Strzelce i zaproszonych gości, którzy przekazali Honorowemu Prezesowi w drodze uznania piękne kwiaty i drobne upominki.
    Uroczystość uatrakcyjniła część artystyczna, w której wystąpiły zespoły śpiewacze „Strzelce” i „Klonowianki”, działające pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach.
    XII Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Strzelcach zakończył wspólny obiad.