Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– ☀️OŚLEPIAJĄCE SŁOŃCE! BĄDŹMY OSTROŻNI☀️

☀️Wiosna dla kierowców oznacza nie tylko wymianę opon na letnie i przegląd samochodu po zimie, ale także konieczność przygotowania się na duże ilości promieni słonecznych. Wielu kierowców o tym ostatnim zapomina. Bez czystych szyb i odpowiednich okularów 😎przeciwsłonecznych kierowca może zostać oślepiony i spowodować niebezpieczne sytuacje na drodze.

☀️Oślepiony słońcem kierowca ma dużo bardziej ograniczone pole widzenia i znacznie mniejszy komfort jazdy. Bardzo łatwo w takich warunkach o niebezpieczną sytuację na drodze. Niejednokrotnie podczas zdarzeń drogowych kierowcy tłumaczą się, że oślepiło ich słońce.☀️ Dlatego niezbędnym wyposażeniem samochodu każdego kierowcy w okresie wiosenno-letnim powinny być okulary przeciwsłoneczne. Bardzo ważne dla widoczności jest także sprawdzenie, czy szyby są czyste i bez smug. Brud rozprasza bowiem promienie słoneczne i zwiększa blask światła.

☀️Pamiętaj przez świecące w oczy słońce możemy nie zauważyć hamujących przed nami aut oraz zmieniających pas motocyklistów, których w obecnej porze możemy licznie spotkać na drogach . Kierowco oprócz rozsądku i rozwagi zabierz do samochodu okulary słoneczne 😎 i sprawdź czy masz uzupełniony płyn do spryskiwaczy, aby móc w razie potrzeby z niego skorzystać.

Podkom. Edyta Machnik

Back to top