– Bukowina Tatrzańska ‘2021

W dniach 05-08 sierpnia 2021 roku w Bukowinie Tatrzańskiej odbyły się 55. „Sabałowe Bajania” – Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych.Historia Sabałowych bajań sięga roku 1967 i od samego początku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ściągając do Bukowiny zainteresowanych z całej Polski.To wielkie święto polskiego folkloru zrodziło się z podhalańskiej tradycji gawędziarstwa, umiłowania tańca, śpiewu i góralskiej muzyki.W tym prestiżowym festiwalu udział wzięły zespoły śpiewacze „Strzelce” (kier. Ewa Karbowska) i „Klonowianki” (kier. Alicja Solarska), występujące pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach. Udział w tym przedsięwzięciu było dla naszych artystów dużą satysfakcją oraz wielkim wyróżnieniem, gdyż reprezentowali oni gminę Strzelce, powiat kutnowski oraz województwo łódzkie. Ten prestiżowy konkurs zakończył się dużym sukcesem dla grupy śpiewaczej „Strzelce”, która w swej kategorii zdobyła wyróżnienie wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 200 zł, a grupa „Klonowianki” otrzymała pamiątkowy dyplom uczestnictwa.Składamy reprezentantom folkloru z gminy Strzelce serdeczne gratulacje, życząc dalszych sukcesów na kolejnych festiwalach i przeglądach.

Back to top