Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– Dożynki Gminne w Strzelcach 2023- czas radości i podziękowań.

🌾 Dożynki jako uroczystość o wieloletniej tradycji są symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika oraz stanowią wyraz wdzięczności za jego codzienne zmagania. Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań: Panu Bogu za plony, a ludziom za trud. Są również okazją do zaprezentowania dorobku rolniczego społeczeństwa z naszego regionu, jego różnorodności i niezwykle bogatego dziedzictwa kulturowego.
🌾 Dożynki Gminy Strzelce rozpoczęły się od mszy świętej dziękczynnej w Kościele św. Trójcy i barwnego korowodu dożynkowego na teren uroczystości.
🌾 Oficjalnego otwarcia dokonał Wójt Gminy Strzelce – Tomasz Grabowski przyjmując z rąk Starostów dożynkowych Doroty Rutkowskiej-Olejniczak oraz Krzysztofa Jędrusiaka chleb – owoc ziemi i pracy ludzkich rąk.

🌾Pan Wójt pogratulował rolnikom tegorocznych plonów i życzył urodzaju w kolejnym sezonie, „Za naszych rolników, za wszystkie wspólne wysiłki, dziękuję i życzę nam wyjątkowego Święta Dożynek. Szczęść Boże polskim rolnikom, Szczęść Boże polskiej wsi.”
🌾 W radosnym świętowaniu udział wzięli również zaproszeni goście:
🌻 Marek Matuszewski – poseł na Sejm RP
🌻 Adrian Zieliński reprezentujący posła Tadeusza Woźniaka,
🌻 Magdalena Krupińska–Kotulska – wicestarosta kutnowski
🌻 Zbigniew Linkowski – wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego
🌻 Robert Baryła członek Zarządu Województwa Łódzkiego
🌻 Marek Ciąpała- przewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego
🌻 Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego
🌻 Elżbieta Milczarska – Radna Rady Powiatu Kutnowskiego

🌾 Na scenie w trakcie części obrzędowej występowały zespoły „Strzelce” i „Klonowianki”.
🌾 W części artystycznej występowały dzieci z Gminnego Przedszkola w Strzelcach i Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej.
🌾 Jak co roku organizatorzy święta plonów zapewnili jak najwięcej atrakcji, z których korzystały całe rodziny. Było swojskie jadło, ludowa muzyka i mnóstwo stoisk z rozmaitościami. Koła i Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich oraz Klub Seniora w Strzelcach, wystawiły swoje stoiska, na którym było mnóstwo pyszności.

🌾 Dużą popularnością cieszył się berlinkowóz firmy Animex, na którym serwowano darmowe hot-dogi. Nie zabrakło także stoiska Starostwa Powiatowego w Kutnie.
🌾 Oprócz tego, dostępna była strefa gastro z napojami, grillem, dmuchane zamki, animacje i konkursy dla dzieci. W strefie wystawców pojawili się sprzedawcy miodów, rękodzieła, balonów, zabawek.
🌾 Finałem były koncerty, które zgromadziły liczną publiczność – ROXAOK, Freaky Boys oraz Dziani i Cygańskie Gwiazdy, który dostarczył niezapomnianych emocji i wrażeń. Imprezę zakończyła dyskoteka z DJ-em, która trwała aż do późnych godzin nocnych.
🌾 Liczna obecność mieszkańców gminy i gości nadaje sens corocznej organizacji dożynek i wynagradza wszelkie trudy i przeciwności.
Imprezą towarzyszącą była zbiórka krwi Motoserce organizowana przez klub motocyklowy „Boruta” MC Poland.
🌾 Uroczystość trudno byłoby zrealizować bez wsparcia darczyńców. Dzięki Ich hojności mogliśmy wspólnie świętować pomyślne zakończenie żniw🌾 Dziękujemy 😍😘

Back to top