Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– Kontrola techniczna opryskiwaczy to obowiązek rolnika.

Jak często należy badać sprzęt służący do rozpylania środków ochrony roślin?

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi przypomina, że przed nowym sezonem wegetacyjnym każdy profesjonalny użytkownik środków ochrony roślin powinien przebadać swój sprzęt do stosowania środków ochrony roślin i dokonać kalibracji tego sprzętu. Używanie sprawnego technicznie, przebadanego i skalibrowanego opryskiwacza zapewnia bezpieczeństwo operatora tego sprzętu oraz produkcję bezpiecznych produktów dla konsumentów.

Badanie nowych opryskiwaczy przeprowadza się nie później niż po upływie 5 lat od dnia ich nabycia. Następne potwierdzenie sprawności technicznej sprzętu przeznaczonego do stosowania środków ochrony roślin przeprowadza się w odstępach czasu nie dłuższych niż 3 lata.

Dodatkowo w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi należy zgłosić (telefonicznie, poprzez e-mail albo ePUAP) informację o:

przebadaniu opryskiwacza w Stacji Kontroli Opryskiwaczy,
zakupie nowego opryskiwacza, sprzedaży lub zezłomowaniu starego opryskiwacza.

Back to top