Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– Mieszkańcy Gminy Strzelce spotkali się z komisarzem UE ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskim.

17 marca 2023 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Strzelce na zaproszenie Wójta Gminy Strzelce Tomasza Grabowskiego odbyło się spotkanie Pana Komisarza UE Janusza Wojciechowskiego z rolnikami z Gminy Strzelce w sprawie sytuacji w rolnictwie oraz założeń Kodeksu Rolnego. W spotkaniu udział wzięli Senator Przemysław Błaszczyk, Poseł na Sejm RP Marek Matuszewski, Poseł na Sejm RP Grzegorz Wojciechowski, rolnicy oraz włodarze sąsiednich gmin powiatu kutnowskiego.Unijny komisarz ds rolnictwa w rozmowie z rolnikami przyznał, że polscy rolnicy odczuwają skutki zwiększonego eksportu zboż z Ukrainy i UE. Poinformował również, że podjął już działania w Komisji Europejskiej i unjna rezerwa kryzysowa z budżetu UE dla rolników powinna zostać uruchomiona w ciągu kilku tygodni. Poza tym mówił o Polskim Planie Strategicznym, podkreślając dwa zawarte w nim założenia tzw. ekoschematy i rolnictwo węglowe. Pan Komisarz odpowiadał na liczne pytania zgormadzonych rolników. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gminy i gościom za tak liczne przybycie i merytoryczną dyskusję.

Back to top