– Udane występy w Kozienicach.

Od kilkunastu lat w Kozienicach organizowany jest Ogólnopolski Przegląd Piosenki Biesiadnej, na który przyjeżdżają seniorzy z całej Polski. 30 września 2021 roku muzyka biesiadna królowała w Kozienicach, a w imprezie udział wzięło ponad 300 osób z 23 zespołów i chórów.

Wszystkich obecnych na przeglądzie  w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka powitała Barbara Gontarek ze Stowarzyszenia Kobiet Ziemi Kozienickiej oraz Mirosława Wójcicka z sekcji Artystycznej Klubu Seniora „Relaks”.

Biesiada odbyła się w ramach realizacji zadania publicznego Gminy Kozienice „organizacja plenerów, biesiad, festiwali i przeglądów muzycznych, teatralnych, filmowych lub innych mających szczególne znaczenie dla kultury Ziemi Kozienickiej.

W tym perfekcyjnie przygotowanym wydarzeniu wspaniale zaprezentowały się zespoły śpiewacze „Strzelce” i „Klonowianki”, już po raz kolejny w tym roku promując kulturalny wizerunek gminy Strzelce i powiatu kutnowskiego.

W 2021 roku zespoły: „Strzelce” pod kierownictwem Ewy Karbowskiej i zespół „Klonowianki” pod kierownictwem Alicji Solarskiej, działające pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach, prezentowały swoją gminę m.in. podczas Dożynek Gminnych w Strzelcach, Dożynek Powiatowo – Gminnych w Dąbrowicach, na Przeglądzie Zespołów Ludowych i Kapel podczas Dnia Folkloru w Niesułkowie, Pikniku Rodzinnego w Dąbrowicach,  IV Biesiadzie z Kulturą w Żychlinie, XV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Biesiadnej w Kozienicach oraz na Festiwalu Folkloru Polskiego – Ogólnopolskim Konkursie Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych „Sabałowe Bajania, gdzie grupa „Strzelce” zdobyła w swojej kategorii prestiżowe wyróżnienie.

Back to top