Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– UWAGA PRZEDSIĘBIORCO – ZMIANY W CEIDG !

Zmiany w obsłudze rejestru CEIDG i nowe wzory formularzy
W grudniu 2021 r. Ministerstwo Rozwoju i Technologii wprowadzi zapowiadane już wcześniej zmiany w obsłudze rejestru Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Zmiany wiążą się również z publikacją nowych wzorów formularzy CEIDG.

Co się zmieni?

 1. Sposób obsługi przedsiębiorców w CEIDG,
 2. Przeniesienie usług elektronicznych dla przedsiębiorców, tj. usługi założenia
  działalności gospodarczej, zmiany danych, zawieszenia, wznowienia i zamknięcia działalności gospodarczej ze strony ceidg.gov.pl na serwis Biznes.gov.pl,
 3. Wprowadzenie nowych wzorów formularzy, instrukcji oraz zaświadczeń:
  a. Formularz wniosku CEIDG-1 z instrukcją (link do formularza),
  https://akademia.biznes.gov.pl/images/CEIDG-1_v1.0_2.11.2021.pdf
  b. Formularze załączników CEIDG (MW, RD, RB, POPR, PN, SC, ZS),

c. Zaświadczenia i wydruki z CEIDG (link do zaświadczenia),
https://akademia.biznes.gov.pl/images/Zaswiadczenie_v1.0_2.11.2021.pdf

Usługi dla przedsiębiorców i Konto Przedsiębiorcy

Usługi dla przedsiębiorców, dotychczas dostępne na stronie ceidg.gov.pl, zostaną całkowicie przeniesione na portal Biznes.gov.pl.

To oznacza, że nie będzie już możliwe wypełnianie przez przedsiębiorcę np. formularza wniosku CEIDG-1, gdyż zostanie on zastąpiony intuicyjnym kreatorem – usługą online.

Usługi założenia jednoosobowej działalności gospodarczej oraz zmiany, zawieszenia, wznowienia i zamknięcia jdg dostępne są bezpośrednio pod adresem: http://Biznes.gov.pl/wniosek-ceidg

Nie zmieni się natomiast sposób obsługi wniosków przez urzędników od strony Aplikacji urzędnika.

Dodatkowo dane przedsiębiorców, złożone wnioski i operacje na wpisie będą dostępne dla firm po zalogowaniu w portalu Biznes.gov.pl, w zakładce Konto Przedsiębiorcy.

Od początku października br. przedsiębiorcy otrzymali również możliwość założenia adresu do e-Doręczeń w Koncie Przedsiębiorcy, który w przyszłości usprawni wymianę korespondencji z urzędami.

Integracja serwisów CEIDG i Biznes.gov.pl jest jednym z efektów projektu UE pt.: „Konto przedsiębiorcy – usługi online dla firm w jednym miejscu”, którego celem jest uproszczenie formalności podczas zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jego celem jest ułatwienie firmom dostępu do niezbędnych informacji i e-usług, bez potrzeby rejestracji w kilku serwisach.

Już dziś przedsiębiorca, który posiada lub założy konto na Biznes.gov.pl, może w nim sprawdzić swój wpis do rejestru CEIDG i dokonać zmian we wpisie bez potrzeby odwiedzania rejestru ceidg.gov.pl. Dzięki tej zmianie przedsiębiorca zyska jedno Konto do sprawdzania powiadomień, statusów i historii realizowanych przez siebie spraw urzędowych, również tych, które dotyczą rejestru CEIDG.

Back to top