– Wyj膮tkowy koncert arii operowych i operetkowych w Strzelcach 馃檪

W niedzielne popo艂udnie na terenie zespo艂u pa艂acowego w Strzelcach odby艂 si臋 niezwyk艂y koncert arii operowych i operetkowych 鈥濵uzyka w barwach lata鈥, kt贸ry zako艅czy艂 tegoroczn膮 edycj臋 XIII Mistrzowskich Warsztat贸w Wokalnych Kutno 鈥 Siemienice 鈥 Strzelce. By艂 to kolejny cykl koncert贸w prowadzonych prze wybitn膮 artystk臋 鈥 profesor Ann臋 Jeremus-Lewandowsk膮.

Mamy to wielkie szcz臋艣cie, 偶e mo偶emy u nas w Strzelcach go艣ci膰 niezwyk艂ych artyst贸w. Dzi臋kujemy za teraz i ju偶 nie mo偶emy doczeka膰 si臋 koncertu za rok 鈥 nie kry艂 zadowolenia Tomasz Grabowski, W贸jt Gminy Strzelce.

Blisko siedemdziesi膮t os贸b, kt贸re w niedzielne po艂udnie postanowi艂o sp臋dzi膰 czas na s艂uchaniu muzyki, us艂ysza艂o arie operowe i operetkowe z najbardziej z znanych oper i operetek. S艂uchaniu muzyki sprzyja艂o niezwyk艂e otoczenie 鈥 z jednej strony zabytkowy Pa艂ac von Treskov, z drugiej ko艣ci贸艂 pw. 艢wi臋tej Tr贸jcy.

W koncercie wyst膮pili: Prof. Anna Jeremus-Lewandowska (Polskie Stowarzyszenie Pedagog贸w 艢piewu we Wroc艂awiu), Aleksandra Deryng-Jaro艅, Dorota Grzegorzewska, Natalia Nowaczyk, Marta Matuszewska-Mazanek, Magdalena Osterczy, Joanna P臋tlak, Kinga Rybarczyk, Wanda Tomczak, Magdalena Warzecha-Hiller oraz dr hab. Jaros艂aw Domaga艂a, Maciej Domaga艂a, mgr Maria Rudawska-P臋tlak.

Koncert by艂 naprawd臋 niezwyk艂y, a kontakt Pani Anny Jeremus-Lewandowskiej z publiczno艣ci膮 jest niesamowity 鈥 podkre艣lali s艂uchacze.

Anna Jeremus-Lewandowska dzi臋kowa艂a natomiast Tomaszowi Grabowskiemu – w贸jtowi Gminy Strzelce oraz Wojciechowi B艂aszczakowi 鈥 prezesowi Hodowli Ro艣lin Strzelce Sp.z.o.o. Grupa IHAR, na kt贸rej to terenie odby艂 si臋 koncert. – Bardzo dzi臋kuj臋 tym osobom, 偶e w gminie Strzelce jest taka przychylno艣膰, by odbywa艂y si臋 tutaj nasze koncerty 鈥 m贸wi艂a artystka. – Te偶 dzi臋kujemy i zapraszamy za rok 鈥 dodawa艂 prezes Wojciech B艂aszczak. W trakcie koncert w贸jt Tomasz Grabowski przekaza艂 muzykom pami膮tkowe dyplomy.

Organizatorami niedzielnego koncertu, jak i ca艂ego festiwalu byli: Instytut Wokalistyki Akademii Muzycznej w Poznaniu, Urz膮d Gminy Strzelce, Hodowla ro艣lin Strzelce Sp.Z.O.O. Grupa IHAR, Urz膮d Miasta Kutno, Polfarmex S.A., Kutnowski Dom Kultury, Fundacja Promocji Muzyki 鈥濧rtifex鈥.

Back to top