Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– Zachowaj ostrożność podczas prac polowych🚜

✅ENERGA-OPERATOR przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności podczas prac polowych prowadzonych w pobliżu infrastruktury elektroenergetycznej. W okresie letnim, wysokie temperatury mogą prowadzić do wydłużenia się przewodów linii elektroenergetycznych i zmniejszania ich odległości od powierzchni gruntu.

✅Prace w pobliżu linii energetycznych, wymagają wcześniejszego przemyślenia i zaplanowania. Należy zdecydowanie unikać rutynowego wykonywania czynności. Przy przejeżdżaniu pod przewodami nigdy nie wolno kierować się tym, że wcześniej udawało się to już zrobić bezpiecznie.

✅Szczególne niebezpieczeństwo mogą stanowić elementy zwiększające wysokość pojazdu, takie jak np. antena, opryskiwacz lub otwarte, w celu schłodzenia silnika, osłony maszyn.

✅Podczas prac polowych należy zwracać szczególną uwagę na zachowanie bezpiecznej odległości pracujących urządzeń od przewodów linii, zwłaszcza w okresie letnim. Nie powinno się również zwiększać, np. poprzez otwieranie osłon, wysokości ruchomego sprzętu rolniczego.

✅W przypadku, gdy zauważone zostanie zagrożenie w postaci zbliżenia maszyn rolniczych do przewodów linii elektroenergetycznej, prosimy o natychmiastowe przerwanie prac polowych w pobliżu linii i kontakt z linią Pogotowia Energetycznego 📞991 lub powiadomienie służb ratunkowych pod numerem 📞112. Pamiętaj, że podczas wykonywania prac polowych warto mieć przy sobie telefon.

Back to top