Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– Zespoły „Strzelce” i „Klonowianki” w przedszkolu „Calineczka”

6 listopada 2023 roku, dzieci z Przedszkola „Calineczka” w Kutnie wraz z zespołami „Strzelce” i „Klonowianki” wzięły udział w obrzędzie kiszenia kapusty tradycyjnym sposobem, począwszy od szatkowania do udeptywania kapusty w beczce przez przedszkolaków.
Na zakończenie imprezy zespoły wykonały kilka pieśni ludowych, przybliżając najmłodszym tradycyjne brzmienie folkloru.
Dziękujemy Paniom z Przedszkola „Calineczka” za przygotowanie przedszkolnej Zgaduj-Zgaduli „Smacznie i Zdrowo” oraz zespołom śpiewaczym z gminy „Strzelce” za przybliżenie tradycji polskich obrzędów.

Back to top