W dniu 9 lipca 2022 roku, w gościnnej sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Muchnicach Nowych, odbyła się uroczystość z okazji 15- lecia zespołu śpiewaczego „Klonowianki”, którą otworzyła Pani Alicja Solarska – kierownik grupy.
Pani kierownik przywitała licznie przybyłych gości, wśród których byli m.in.: Przewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego – Marek Ciąpała, Wójt Gminy Strzelce – Tomasz Grabowski, Przewodnicząca Rady Gminy Strzelce – Teresa Sobczyk, Honorowy Prezes Zarządu ZOSP RP w Strzelcach – Marian Adamusiak, zespół śpiewaczy „Strzelce” z kierownik Ewą Karbowską, przedstawiciele Zarządu OSP w Muchnicach Nowych, przedstawiciele Powiatowego Życia Kutna, byłe członkinie zespołu „Klonowianki”, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach – Marek Syska oraz p.o. Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej – Magdalena Mogielska.
Następnie Pani Alicja Solarska przekazała głos Panu Jerzemu Papiewskiemu z Powiatowego Życia Kutna, który poprowadził dalszą część Jubileuszu.
Uroczystość rozpoczęła się minutą ciszy za zmarłego Bolesława Koperskiego, jednego z pierwszych założycieli zespołu „Klonowianki”.
Zespół śpiewaczy „Klonowianki” rozpoczął swą działalność w 2007 roku,

a jego założycielem był Bolesław Koperski i Ryszard Maćczak.
Pierwszym kierownikiem zespołu była Pani Krystyna Kowalska, następnie jej obowiązki przejął Tadeusz Sobczyk, a obecnie grupę prowadzi Alicja Solarska.
Ta sympatyczna grupa, działająca od 2009 roku pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach, którego dyrektorem jest Marek Syska, ma na swoim koncie wiele występów i sukcesów.
15- letni okres istnienia zespołu zaznaczył się jego udziałem we wszystkich wydarzeniach kulturalnych gminy, prezentuje się także podczas uroczystości organizowanych przez kutnowskie organizacje samorządowe, oraz w szkołach i przedszkolach powiatu kutnowskiego.
W ostatnich latach zespół prezentował się na festiwalach, przeglądach i imprezach w całej Polsce oraz powiecie kutnowskim, min.:
– Festiwal Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajania – Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych w Bukowinie Tatrzańskiej,