– 🔴Konkurs „Granty Sołeckie 2023” – Rozstrzygnięty!

🟢Podczas 58 sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego została przyjęta uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminom, laureatom konkursu „Granty Sołeckie 2023”.
🟡Do pięciu sołectw położonych w gminie Strzelce trafią dodatkowe fundusze na sfinansowanie zgłoszonych do realizacji projektów w konkursie Marszałka Województwa Łódzkiego „Granty Sołeckie 2023”.
🔵5 zwycięskich sołectw to Aleksandrów, Długołęka, Marianów, Rejmontów, Wola Raciborowska.
✅Sołectwo Aleksandrów złożyło wniosek pn. „Zakup altany”, który zakłada zakup altany na teren przy świetlicy wiejskiej w Zarannie. Działanie to ma na celu integrację lokalnej społeczności poprzez wspólne spędzanie czasu wolnego.
✅Sołectwo Długołęka złożyło wniosek pn. „Zakup krzeseł”, który zakłada zakup krzeseł do świetlicy wiejskiej OSP w Długołęce.
✅Sołectwo Marianów złożyło wniosek pn. Remont świetlicy”, który zakłada remont świetlicy wiejskiej w miejscowości Muchnów.
✅Sołectwo Rejmontów złożyło wniosek pn. „Wykonanie schodów oraz podjazdu do świetlicy strażackiej”, który zakłada wykonanie schodów oraz podjazdu dla osób niepełnosprawnych w świetlicy wiejskiej OSP Muchnice Nowe.
✅Sołectwo Wola Raciborowska złożyło wniosek pn. „Zakup wyposażenia dla KGW” Wólczynianki”, który zakłada zakup stołów i krzeseł, robota kuchennego, talerzy dla Koła Gospodyń Wiejskich.
🟡Każdy z nagrodzonych grantów otrzyma dotację w wysokości 12.000,00 zł!🥰

🔵W imieniu Pana Wójta Tomasz Grabowski składamy szczególne wyrazy uznania Panu Grzegorz Schreiber – Marszałkowi Województwa Łódzkiego oraz Panu Zbigniew Linkowski – Wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Łódzkiego za zaangażowanie i wspieranie naszych działań w pozyskiwaniu funduszy i rozwoju Gmina Strzelce.

🟢Wszystkim sołectwom biorącym udział w VII edycji Konkursu „Granty Sołeckie 2023” serdecznie gratulujemy!