– ⛈ Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – IMGW PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia dotyczące burz ⛈

⛈Zjawisko: Burze /1
⛈Obszar: powiaty: bełchatowski, brzeziński, kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, łódzki wschodni, Łódź, opoczyński, pabianicki, pajęczański, piotrkowski, Piotrków Trybunalski, poddębicki, radomszczański, rawski, sieradzki, Skierniewice, skierniewicki, tomaszowski, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski, zgierski.
⛈Ważność: od godz. 12:00 dnia 24.07.2024 do godz. 20:00 dnia 24.07.2024.
⛈Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.
⛈Prawdopodobieństwo: 80%.