– BEZPIECZNA PODRÓŻ TO BEZPIECZNE WAKACJE !

Wakacje w pełni. Większość z nas chcąc odpocząć poza swoim miejscem zamieszkania planuje podróż własnym środkiem lokomocji. Pamiętajmy wybierając się na wakacje o tym aby sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu i odpowiednio przygotować się do podróży. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo!

  • Jadąc własnym samochodem na urlop pamiętajmy o sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu i usunięciu nawet najdrobniejszych usterek. Za kierownicę siadamy trzeźwi i wypoczęci. Na postój wybierajmy miejsca zaludnione i dobrze oświetlone. Wysiadając z samochodu należy zabrać ze sobą wszystkie wartościowe przedmioty, zamknąć auto i uruchomić urządzenie alarmowe.
  • Przypominamy, że wakacje to okres wysokich temperatur, które mogą stanowić śmiertelne zagrożenie. Upały są szczególnie niebezpieczne osób starszych i dzieci – nie zapominajmy również o tym w trakcie podróży. Nie zostawiajmy ani dzieci, ani zwierząt w rozgrzanych samochodach, nawet jeśli wydaje nam się, że wychodzimy tylko na chwilę. W samochodzie stojącym w pełnym słońcu panuje tak wysoka temperatura, że dziecko czy zwierzę narażone jest na utratę zdrowia a nawet życia.
  • Dokładnie zaplanujmy trasę podróży, uwzględniając prognozy pogody, korzystając z mapy aktualnych i prognozowanych warunków drogowych w Polsce.
  • Po dwóch – trzech godzinach jazdy zrób co najmniej 15 minutową przerwę w bezpiecznym miejscu – na parkingu, przy motelu, na stacji paliw. Pamiętajmy – nie jesteśmy sami na drodze, a kodeks drogowy obowiązuje przez cały rok, a nie tylko wtedy, gdy Policja prowadzi działania!
  • Apelujemy także do motocyklistów o rozwagę i bezpieczną, zgodną z przepisami, jazdę. Niech nadmierna prędkość i brawura nie staną się przyczyną kolejnej tragedii. 

Bądź bezpieczny podczas wakacji!

Back to top