Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– Folklor gminy Strzelce na występach👩‍🎤🧑‍🎤🙂


🟡23 lipca 2022 roku w Muszli Koncertowej Parku Kultury i Wypoczynku w Rowach, odbyła się impreza folklorystyczna „Zaskocz nas …. Na ludowo”, której głównym organizatorem było Centrum Kultury Gminy Ustka
🟢Konkurs był skierowany do osób pełnoletnich, wywodzących się z terenów wiejskich, a poszczególne prezentacje musiały zawierać elementy ludowe.
🟡Prezentowane przez zespół „Strzelce” (kier. Ewa Karbowska) utwory: „”Ludowe granie”, „Jak ja wyszłam z karczemki”, „Rybeczka”, „Hej tam za górą” i „Nasze nutki” oraz przez zespół „Klonowianki” (kier. Alicja Solarska) utwory: „Samotny leśny kwiat”, „Kujawy, kujawy”, „Heca kieca”, „Od krzaczka do krzaczka” i „Wiśnie i czereśnie”, zostały gorąco przyjęte przez licznie zgromadzoną publiczność.
🟢Zespoły z gminy Strzelce w najbliższym czasie po raz kolejny będą promowały kulturalny wizerunek swojej gminy i udają się na kolejny prestiżowy Festiwal Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej, a ostatnio uczestniczyły w obchodach Nocy Świętojańskiej w Zespole dworsko-pałacowym w Leszczynku.
🟡 Gratulujemy tym wspaniałym grupom wielu sukcesów, życząc im dalszych udanych występów na przeglądach i festiwalach w całej Polsce.🙂👩‍🎤🧑‍🎤

Back to top