Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– Informacja SUSZA 2023馃尵

馃尵W贸jt Gminy Strzelce, w zwi膮zku z otrzyman膮 informacj膮 od Wojewody 艁贸dzkiego z dnia 26.07.2023 r. oraz zamieszczonymi na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi 鈥濿ytycznymi dla Komisji powo艂anych przez Wojewod臋 dotycz膮ce og贸lnych zasad szacowania w gospodarstwach rolnych szk贸d w uprawach rolnych spowodowanych wyst膮pieniem suszy w rozumieniu przepis贸w o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierz膮t gospodarskich鈥,
informuje, i偶:
鉁卲roducent rolny zg艂asza wyst膮pienie szk贸d w uprawach rolnych spowodowane susz膮 w terminie umo偶liwiaj膮cym ich oszacowanie przez komisj臋, jednak nie p贸藕niej ni偶 do 15 wrze艣nia roku wyst膮pienia szkody.
馃尵Komisja dokonuje oszacowania szk贸d spowodowanych przez susz臋 w terminie nie p贸藕niej ni偶 do czasu zbioru plonu g艂贸wnego danej uprawy albo jej likwidacji i nie wcze艣niej ni偶 od wschod贸w upraw.
馃尵PRZYPOMINAMY: deklaracja przez producenta rolnego zg艂oszenia o oszacowanie przez Komisj臋 powo艂an膮 przez Wojewod臋 strat w uprawach rolnych spowodowanych przez susz臋 nie zast臋puje z艂o偶enia przez tego producenta rolnego wniosku za po艣rednictwem publicznej aplikacji https://aplikacje.gov.pl/app/susza/#/campaign
馃尵W rozumieniu przepis贸w o ubezpieczeniu upraw rolnych i zwierz膮t gospodarskich szkody spowodowane przez susz臋 oznaczaj膮 szkody spowodowane wyst膮pieniem, w dowolnym sze艣ciodekadowym okresie od dnia 21 marca do dnia 30 wrze艣nia, spadku klimatycznego bilansu wodnego poni偶ej warto艣ci okre艣lonej dla poszczeg贸lnych gatunk贸w ro艣lin uprawnych i gleb; a zatem szkody powsta艂e w wyniku suszy mo偶na szacowa膰 wy艂膮cznie w贸wczas, gdy na danym terenie zgodnie z KBW wyst膮pi艂a susza.

Back to top