– Niepodległa do hymnu! Zaśpiewajmy razem Mazurka Dąbrowskiego 11 listopada 2023!

Biuro „Niepodległa” po raz kolejny zaprasza wszystkich Polaków w Polsce i za granicą do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. „Wspólny śpiew ma niesamowitą moc wzmacniania więzi. Nawet jeśli śpiewamy wspólnie z nieznajomymi, to przez te kilka chwil możemy poczuć tą wspólnotę w sposób szczególny i niepowtarzalny. Przykład wspólnego śpiewania hymnu pokazuje jak niematerialne dziedzictwo kulturowe wpływa na naszą tożsamość i poczucie własnej wartości. Daje też wzór do naśladowania i kontynuowania tradycji przez młodsze pokolenie” – podkreśla Wojciech Kirejczyk, dyrektor Biura „Niepodległa”.

Zachęcamy Państwa do zgłaszania wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego w Państwa miejscowościach za pośrednictwem formularza na stronie https://niepodlegla.gov.pl/dodaj-wydarzenie/. Zgłoszone wydarzenia będą widoczne na mapie akcji „Niepodległa do Hymnu”.

Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział we wspólnym śpiewaniu hymnu, zachęcamy także do umieszczenia zdjęć i filmików w mediach społecznościowych z hasztagiem #niepodlegladohymnu

Back to top