– OGŁOSZENIE O PRZYSTĄPIENIU DO SPORZĄDZANIA PLANU OGÓLNEGO GMINY STRZELCE

Przystąpienie do sporządzenia planu ogólnego podyktowane jest reformą systemu planowania przestrzennego, wprowadzoną ustawą z dnia 7 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o planowaniu  i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw, która weszła w życie 24 września 2023 r. Znowelizowane przepisy nakładają obowiązek opracowania i przyjęcia przez gminy nowego narzędzia planistycznego – planu ogólnego, w zamian za dotychczasowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. Zgodnie z przepisami przejściowymi studia zachowują moc do dnia wejścia w życie planu ogólnego w danej gminie, jednak nie dłużej niż do 31 grudnia 2025 r.

Plan ogólny stanowi akt prawa miejscowego, w związku z czym jego ustalenia będą wiążące zarówno przy sporządzaniu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, zintegrowanego planu inwestycyjnego, jak i przy wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy i decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego. Wejście w życie planu ogólnego nie spowoduje utraty mocy obowiązującej planów miejscowych.

Szczegółowe informacje dotyczące sposobów i miejsca składania wniosków dostępne są  w załączonym ogłoszeniu.

1. Ogłoszenie_Wójta_Gminy_Strzelce_o_przystąpieniu_do _sporządzenia_Planu_ogólnego_Gminy_Strzelce
  2. Uchwała_w_sprawie_przystąpienia_do_sporządzania_Planu_ogólnego_Gminy_Strzelce
  3. Wzór_formularza_pisma_dot_aktu_planowania_przestrzennego (wersja DOC)
  4. Wzór_formularza_pisma_dot_aktu_planowania_przestrzennego (wersja PDF)